Dział Katalogowy

Znalazłeś się w Dziale Katalogowym IS-u. To tutaj zobaczyć możesz wszystkie zgromadzone przez nas blogi, zmienić informacje dotyczące twojego bloga lub dodać go do katalogu. Masz również możliwość zgłoszenia nowego rozdziału. Jeśli znudzi ci się przebywanie tutaj i zechcesz przenieść się z powrotem na stronę główną IS-u, wystarczy, że klikniesz na nasz button znajdujący się po lewej stronie.

Miłego korzystania!


Załoga IS-u

sobota, 2 maja 2015

196. Bellum Tios


A co gdyby bogowie postanowili stoczyć wojnę o władzę?
W takim właśnie świecie żyje Severin Eltias, syn króla. Nie ma tu takiego pojęcia jak 'Bóg Miłosierny'. Bogowie według mieszkańców Tios, jak i innych zakątków świata, są rządnymi krwi bestiami, które z niewiadomego powodu stworzyły kiedyś ten świat. 
Są różne wersje powstania Marmadii, czyli planety pełnej dziwów takich jak wróżki, czy inne wredne stworzonka. Jedni twierdzą, że za wszystko odpowiedzialni są Mara i Madil, czyli matka i ojciec wszystkiego co żyje. Inni, że świat ten wyłonił się z pustki zwanej Iji. Są też inne teorie i zapewne żadna nie jest prawdziwa.
Jednak skoro bogowie istnieją czemu by ich o to nie zapytać? Jakoś nikt kto próbował nie wrócił żywy...
Wojna Bogów, którą ludzie (czy inne rasy) zaczęli nazywać Bellum, trwa już tak długo, że nikt nie wie kiedy był jej początek. Szala zwycięstwa nie przechyla się w stronę żadnego z walczących. Ginie przez to coraz więcej mieszkańców królestw i księstw Marmadii. 
Król Tios postanowił posłać swego syna na poszukiwanie legendarnego miecza Aagarona, który potrafi zabijać nieśmiertelnych - czyli bogów. Niestety nie tylko on wpadł na ten pomysł, a o współpracy przecież nie ma mowy.
Czy uda im się zdobyć święty miecz? Czy któryś z bogów wygra tą wojnę?
A może komuś uda się ją zakończyć?

Autor: Sileth Ruby

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz